החופים היפים והפופולריים במדינה בסכנת סגירה, כבר ממרץ הקרוב. המועצות האזוריות חוף הכרמל, עמק חפר ומטה אשר הודיעו היום (ראשון, 13 בינואר) כי לא יפתחו את עונת הרחצה אם משרד הפנים לא יתקצב את חופי הרחצה. ראשי הרשויות ויו"ר מרכז המועצות האזוריות הודיעו על כוונתם במכתב ששלחו למנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן.
ראשי המועצות האזוריות - אסיף איזק (חוף הכרמל), ד"ר גלית שאול (עמק חפר) ומשה דוידוביץ' (מטה אשר)-  ויו"ר מרכז המועצות האזוריות שי חג'ג פנו למנכ"ל משרד הפנים בדרישה שמהשרד יתקצב את עלות אחזקת החופים.
שלוש הרשויות מחזיקות בכ-60 ק"מ חוף, ועם ממוצע של 3.5 מיליון מבקרים בעונה (חוף הכרמל- 42 ק"מ, מטה אשר 11.1 ק"מ, עמק חפר 7.1 ק"מ). עלות אחזקת חוף מוכרז עומדת על כ-1.2 מיליון שקל. לדוגמה: בחוף הכרמל חמישה חופים מוכרזים, ועלות הפעלתם (כ-6 מיליון שקל) מוטלת על כתפיהם של 7,000 בתי אב.
בעמק חפר ארבעה חופים מוכרזים שעלות הפעלתם כ-4.8 מיליון שקל ובמטה אשר שלושה חופים מוכרזים (וחוף נוסף שמופעל על ידי רשות הטבע והגנים), שעלותם כ-3.6 מיליון שקל. המועצות אינן מסוגלת להמשיך לממן ממקורותיהן את תחנות ההצלה ואחזקת החופים, ובשל כך יחדלו להפעילן ולספק שירותי הצלה אם לא יועבר התקציב ממשרד הפנים.
בשנת 2016 ביטל שר הפנים אריה דרעי את ההרשאה לגבות דמי כניסה לחופים, ומאז קיצץ משרד הפנים את תקציב תמיכתו בעלות אחזקת החופים.
ראשי הרשויות בפנייתם למנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן: "בשנים האחרונות התעצמו ההוצאות הכרוכות בטיפול בחופי הים. המועצות האזוריות נושאות בעלות אחזקת החופים שבתחומנו, עלויות הכוללת את תפעול החופים ותחזוקתם, שכר עובדים ומצילים, ניקיון, פיקוח וביטוח. עלויות אלה מגיעות במועצות האזוריות למיליוני שקלים, נטל הנופל על כתפי התושבים וגורע מרמת השירות שהמועצה נדרשת לספק לתושביה. זאת ועוד, בעקבות פסיקות בתי המשפט, גבר הנטל על קופת המועצות, הן בתשלום פיצויים לנפגעים והן בהגדלת הפרמיות הביטוחיות.
חופי הים הם משאב לאומי, המשמש את כלל אזרחי ישראל. החופים עצמם בבעלות מדינת ישראל, ומנוהלים על ידי רשות מקרקעי ישראל. מכאן, שהמענה לחופים צריך להינתן על ידי המדינה, בראייה לאומית כוללת. אשר על כן, בלב כבד אנו נאלצים להודיע לך כי המועצות האזוריות אותן אנו מייצגים לא תפתחנה את החופים המוכרזים ללא מימון הולם אשר יכסה את ההוצאות".