לקראת הארכת הטבות המס

ועדת הכספים התכנסה לדיון מיוחד בעקבות הטבות המס ליישובי קו העימות, שפקעו השבוע. יו"ר הוועדה אלכס קושניר אמר שבכוונתו לפעול להארכת ההטבות


דיון דחוף התקיים אתמול (שלישי, 6 ביולי) בוועדת הכספים של הכנסת נוכח פקיעת הוראת השעה להטבות המס של יישובי הצפון. 

"היום, בשעה שאנחנו פה, פוקעות הטבות מס ליישובים המהווים את קו ההגנה הקדמי של ישראל אל מול החזבאללה", אמר בדיון ראש המועצה משה דוידוביץ, המכהם גם כיו"ר פורום קו העימות. "מדובר בפגיעה בקו ההגנה הקדמי של ישראל מול חיזבאללה". הדיון התכנס לבקשתם של חברי הכנסת יעל רון בן משה ומאיר יצחק הלוי.   

בדבריו לחברי הוועדה, אנשי המקצוע ממשרד האוצר ורשות המסים וראשי רשויות הצפון, שהגיעו לעמוד יחד למען יישובי ותושבי קו העימות, הוסיף דוידוביץ כי "לא רק בלבנון קיימת היום מצוקה כלכלית לתושבים, אלא גם לתושבי הצפון שמורגלים בשגרת חיים עמוסת אירועים, הקפצות והסתגרות בבתים נוכח המציאות הנפיצה לאורך גבול הצפון. אליה מתווספת מדי תקופה גם חרב פקיעת הוראת שעה ואנו נאלצים לשוב ולהתחנן לתקן את המעוות כדי שנוכל להמשיך ולעמוד מול האויב. מי יסייע לילדים המתמודדים עם חרדות וטראומה ולמשפחות החיות בחשש מתמיד, אשר יפגעו מהגזירה הקשה? נסראללה?". 

דוידוביץ ביקש מהוועדה להתוות מדיניות, להאריך את הוראת השעה אשר תאפשר הסדרת החקיקה ובה תיקון קריטי לעיוות ולאפליה הקיימת בנוסח החוק בין ערים למועצות אזוריות.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ קושניר, אמר בתגובה לדברים כי מבחינתו לא יפגעו היישובים צמודי וסמוכי הגדר והציב למשרד האוצר ורשות המיסים, עד לישיבת ועדת הכספים מחר (רביעי, 7.7) בתשע בבוקר בכדי לחזור עם תשובות.