שבועיים נותרו להצלת שדרת האקליפטוסים

משרד החקלאות אישר לחברת נתיבי ישראל לכרות כ-50 עצי אקליפטוס בכביש עכו-בוסתן הגליל. כעת נותרו לציבור פחות משבועיים להגיש השגות על ההחלטה


בעיצומו של המאבק למען הצלת שדרת העצים הוותיקה בסמוך לבוסתן הגליל, חתם ביום חמישי שעבר (10 ביוני) פקיד היערות המחוזי במשרד החקלאות על אישור לכריתת  יותר מ-50 עצי אקליפטוס לשם ביצוע תוואי מטרונית בכביש בוסתן הגליל–עכו.

ראש המועצה משה דוידוביץ מוביל בחודשים האחרונים מאבק לשינוי תוואי המטרונית בכביש 8510 בין בוסתן הגליל לעכו, לשם הצלת השדרה ההיסטורית ולמציאת תוואי חלופי. מטרת גיבוש התוואי החלופי היא לאפשר את פיתוח תשתיות התחבורה הציבורית הנדרשת לצד הגנה על הסביבה והעצים המפוארים, שלהם ערך סביבתי והיסטורי ראשון במעלה.

למאבק הצטרפו שותפים רבים – קק"ל, רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע והמועצה לשימור עתיקות ואנשי בוסתן הגליל. המאבק כלל פגישות עבודה עם צוותי התכנון מחברת נתיבי ישראל, שכירת יועץ תחבורה פרטי לשם הצעת חלופות, שליחת מכתבים לשר החקלאות ומנכ"ל משרדו ומנכ"ל נתיבי ישראל והחתמת עצומה של הציבור הרחב ביוזמת התושבים. כעת הגיע המאבק לנקודה קריטית.

אישור פקיד היערות (האמון על ההגנה על העצים) לכריתת העצים, מהווה את האישור הנדרש עבור חברת נתיבי ישראל לקידום הביצוע של עבודות תוואי המטרונית. אם התוואי הנוכחי ייצא לפועל ייכרתו יותר מ-50 עצי אקליפטוס ותיקים, וכתוצאה מכך תימחק כמעט כל שדרת האקליפטוסים המפוארת והייחודית בנופי הארץ - עצים שנשתלו לפני יותר מ-100 שנה, בתקופת המנדט הבריטי, ושימשו עם השנים כמערכת הצללה לכביש ולהפרדה ירוקה בינו לבין היישובים והמוסדות שלאורכו.

יועץ התחבורה המנוסה שבחן את התוכניות כתב שתי המלצות לתוואי חלופי, שיביא לצמצום משמעותי בפגיעה המסיבית. אך מכורח העלויות הגבוהות, הצורך בשינוי סטטורי בקרקע והעיכוב המשמעותי בביצוע, מתנגדת חברת נתיבי ישראל לתוכנית החלופית שמקדמת המועצה.

עם פרסום האישור, עומדים בפני הציבור שבועיים ימים להגשת השגות.

"אנחנו לא מתנגדים לתחבורה ציבורית - תשתיות להסעת המונים הן קריטיות בצפון ההולך ומתמלא - אך ניתן לעשות זאת באופן שיגן על הסביבה,, אומר ראש המועצה משה דוידוביץ. "משרד החקלאות מועל בתפקידו להגנה על העצים במדינת ישראל ופועל ב'איפה ואיפה' - אצלנו הוא מאשר לחברת נתיבי ישראל לכרות שדרת עצים מהוותיקות שקיימות בארץ, בעוד ברמת גן הוא מתפאר בהגנה על עצי אורן. מדובר בהתנהלות הזויה. אנחנו נהיה פה ולשון לעצים".

שדרת האקליפטוסים. בעלת ערך סביבתי והיסטורי (צילום: אגף ההנדסה, מטה אשר)