חשש לפתיחת עונת הרחצה

עקב אי העברת תקציבים שהבטיח משרד הפנים, הודיעו המועצות האזוריות כי אין בכוונתן לפתוח את החופים שתחת אחריותן. עונת הרחצה תוכננה להיפתח ב-20 במרץ


עדכון: לאחר העברת התקציבים מצד משרד הפנים, עונת הרחצה נפתחה במועדה בחופי שתחת אחריות המועצה

מרכז השלטון האזורי, בשיתוף המועצות האזוריות שבקרבת הים, החליטו השבוע (שני, 15 במרץ) שלא לפתוח את חופי הרחצה במועצות האזוריות עקב אי העברת תקציב על ידי המדינה כפי שסוכם. עונת הרחצה תוכננה להיפתח בסוף השבוע הקרוב, ב-20 במרץ. 
במכתב ששלח יו"ר מרכז השלטון האזורי שי חג'ג' למנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, הוא עדכן אותו לגבי ההחלטה שלא לפתוח את החופים שתחת אחריות המועצות האזוריות. במטה אשר מדובר בחופים בצת, אכזיב ושבי ציון. לדברי חג'ג', עד שלא יועבר התקציב הייעודי לחופים שבשטח המועצות - הם יישארו סגורים. "האחריות כולה מוטלת על כתפי הממשלה", הוא מסכם, "חבל שכל תושבי מדינת ישראל ייאלצו לסבול בגלל אי עמידה בסיכומים".
"בכל שנה ושנה מחדש נדרשות המועצות האזוריות לצאת למאבק עבור תקצוב המדינה לאחזקת ותחזוקת חופי הרחצה, אשר ללא העברתו הן לא מסוגלות לקחת על כתפי תושביהן את עלויות העתק של עונת הרחצה", אומר ראש המועצה משה דוידוביץ. "השנה, לאחר הבטחות להעברת התקציב, התוודע לנו לאחרונה כי התקציב הנדרש לא יעבור. על כן, הודענו היום, ראשי רשויות החוף במועצות האזוריות למנכ"ל משרד הפנים כי לא נוכל לפתוח את עונת הרחצה. על אחת כמה וכמה בעודנו נדרשים לטפל בניקיון החופים מאסון הזפת עצום המימדים שהתרחש רק לאחרונה".

חוף בצת (צילום: Ritvo Photpgraphy)