הנחות לתושבי מטה אשר בפסטיבל דוקאביב גליל

פסטיבל סרטי התעודה יתקיים השנה במתכונת וירטואלית, בחל ב-1 בדצמבר, עם תמהיל תרבותי במיוחד. בסרטים ניתן יהיה לצפות לכל אורך החודש


פסטיבל דוקאביב גליל מעלות תרשיחא ה-12 מגיע אליכם לסלון: הפסטיבל יתקיים השנה בתאריכים 5-1 בדצמבר במתכונת און-ליין. הגישה לסרטים תהיה דרך אתר הפסטיבל, ובמהלכו יוקרנו יותר מ-30 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם. רוכשי חבילות סרטים יוכלו לצפות בהם גם לאחר סיום הפסטיבל, לכל אורך חודש דצמבר.

הפסטיבל השנה יכלול תמהיל תרבותי במיוחד. בין היתר יוקרנו בו בהקרנות בכורה הסרט "אני, גרטה" על גרטה טונברי, הנערה השוודית שהפכה לאייקון המחאה הירוקה; שלושת פרקי הסדרה "ישראלים שמשנים את העולם" באדיבות yes דוקו; טרום-בכורה לסרט "בלושי", על חייו הקצרים והסוערים של ג'ון בלושי; בכורה לסרט "המעגל" על הקומונה האקולוגית הראשונה באסטוניה והיצרים שמאיימים על קיומה; בכורה לסרט "פרעצל מקסיקני" מסע ארכיוני מהפנט בין אמיתות ושקרים ובכורה לסרט "קית' הרינג: אמן רחוב", פורטרט עשיר אשר כולל ראיונות שטרם נשמעו. 

פסטיבל דוקאביב גלילי - מחירון: 20 שקל לכרטיס בודד; 60 שקל עבור מנוי 4 סרטים; 95 שקל מנוי חופשי חודשי

מחירי הטבה לתושבי מטה אשר והסביבה: 15 שקל לכרטיס בודד; 45 שקל עבור מנוי ל- 4 סרטים, ו-80 שקל מנוי חופשי חודשי

לתוכנית הפסטיבל המלאה ולרכישת כרטיסים: docaviv.co.il

את הפסטיבל יפתח הסרט "ריימונד אל בידאוויה" (הוט 8) שיצרה יעל אבקסיס על אמה ריימונד אבקסיס, וילווה בשיחה עם הבמאית. ינעל את הפסטיבל הסרט "אהבה זאת לא הייתה" (yes דוקו) זוכה הפרס הגדול בדוקאביב 2020. כמו כן יוקרנו בפסטיבל מיטב הסרטים הדוקומנטריים הישראלים והבינלאומיים של השנה, יתקיימו מפגשים ושיחות עם יוצרי הסרטים, ותוכנית מיוחדת של סרטים לכל המשפחחה.

בתוכנית מחול מיוחדת יוקרנו "קנינגהאם" על הכוריאוגרף המהפכני מרס קנינגהאם; " אם היתה זו אהבה" על יצירת המחול התובענית CROWD של הכוריאוגרפית הצרפתייה ג'יזל ויאן; והסרטים הקצרים "בדילוגים קלים" על תרצה הודס, הכוהנת הגדולה של המחול הישראלי העממי ו"גורית קדמן", סרטה הקצר של נילי טל מ-1980, על חלוצת שימור ריקודי עדות בישראל וזוכת פרס ישראל.

מתוך הסרט "ריימונד אל בידאווייה" (צילום: ליליה סלאמי)

מתוך הסרט "קנינגהאם" (צילום: מקו מלקשיאן)

במהלך הפסטיבל יוקרנו סרטים של יוצרים מקומיים מהגליל: ארכיון "כנפיים" - סרטים שנוצרו בשמונה השנים האחרונות בסדנת הקולנוע של המרכז לאמנויות על שם אפטר ברר ובהנחיית היוצרים יעל קיפר ורונן זרצקי ייפתח לצפייה לימי הפסטיבל, יכלול כ-46 סרטים ללא תשלום, ויאפשר הצצה לסיפורים הייחודיים של מעלות תרשיחא והגליל המערבי. לצד הארכיון יוצג בבכורה עולמית הסרט "אני מרגיש שאנחנו דומים" שנוצר בסדנת הנוער של דוקאביב השנה, בהנחיית היוצרים טל ברדה ושאדי חביב אללה ובתמיכת קרן וייל-בלוך. 

גם השנה הפסטיבל ממשיך את שיתוף הפעולה הפורה עם מרכז אמנויות ע"ש אפטר-ברר במעלות תרשיחא. במהלך ימי הפסטיבל הקהל מוזמן להיכנס לאתר דוקאביב לסיור וירטואלי בתערוכה "ללא כותרת" -  מפגש בין עבודותיו של משה גרשוני (2017-1936) לאלו של רחל רבינוביץ (נ' 1956) באצירת נעמה חייקין, ולחוות מקרוב את יצירות האמנות המוצגות בגלריה, גם מהבית.

במהלך הפסטיבל יתקיים יום עיון לסטודנטים לקולנוע בו יוקרן הסרט "שלושה יוסי" ויוצריו יעל קיפר ורונן זרצקי יערכו כיתת אמן על היחסים בין יוצרים לגיבורי הסרטים בקולנוע הדוקומנטרי. גם השנה יצפו בסרטים דוקומנטריים אלפי תלמידים ממעלות תרשיחא בהקרנות מיוחדות שייערכו על ידי הפסטיבל.

חלק מהסרטים יהיו זמינים גם במהלך חודש דצמבר במסגרת דוקוסטרים, אירוע הדוקו החודשי של פסטיבל דוקאביב. 

גליה בדור, מנכלית דוקאביב: "מזה 12 שנה שפסטיבל דוקאביב פועל בגליל בשותפות עם מעלות תרשיחא. השנה אירועי הפסטיבל יתקיימו אונליין ויתנו במה ליצירה מקומית, ישראלית ובינלאומית. התוכנית העשירה, המסמלת בעינינו את הפסיפס החברתי המורכב והעדין של מעלות תרשיחא והיישובים הסובבים אותה, כוללת בכורות לסרטים העוסקים באנשים שפועלים לשינוי חברתי, אקולוגי ועולמי. השנה, בזכות פלטפורמת האונליין, תינתן חשיפה לפסטיבל המקומי בכל רחבי הארץ. אני שמחה וגאה שהפסטיבל, שהפך לחלק כה משמעותי בנוף התרבותי של הגליל, יכול להמשיך גם בימים אלה ולאפשר לקהל ליהנות ולצרוך קולנוע דוקומנטרי איכותי ומקורי".