שנת הלימודים תשפ"א נפתחה בהצלחה

כמעט 9,000 ילדים ובני נוער, מתוכם 660 עולים לכיתה א', פתחו את שנת הלימודים במטה אשר. בצל מגבלות הקורונה, את הטקסטים החגיגיים הגדולים של פתיחת השנה החליפו השנה מפגשים אינטימיים יותר אך מרגשים לא פחות


כמעט 9,000 ילדות וילדים, תלמידות ותלמידים והצוותים החינוכיים כולם, התחילו אתמול (שלישי, 1 בספטמבר) בשמחה והתרגשות את שנת תשפ"א, בגנים, בבתי הספר ובחינוך הבלתי הפורמלי ביישובי מטה אשר.

לאחר מאמצים רבים, התאמות מבנים, מתווים ומערכות תומכות, הנדרשות לאור מציאות הקורונה, יצאה אתמול השנה החדשה לדרך בצורה חלקה וללא תקלות. כ-660 מהתלמידים הם תלמידי כיתה א' שהגיעו עם הוריהם הנרגשים לראשונה לספסל הלימודים. בצל מגבלות הקורנה, את הטקסים החגיגים הגדולים של פתיחת השנה החליפו מפגשים אינטימיים יותר, אך מרגשים לא פחות.

מערכת החינוך במטה אשר, בשילוב בין בתי הספר והיישובים, מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, בנתה מתווים משולבים, המאפשרים מתן מעטפת כוללת ומסגרת עבור התלמידים הבוגרים יותר, שיעבירו נוכח המצב, חלק מהשבוע בלמידה מרחוק ויאפשרו להם מרחבים מסודרים בישוב, תוך הקפדה מלאה על כללי הבריאות.

ראש המועצה משה דוידוביץ, שנאלץ לצערו לברך מרחוק, אמר: "תלמידות ותלמידים, הורים, צוותים חינוכיים יקרים, אני רוצה לברך אתכם לכבוד פתיחת שנת הלימודים שמתחילה היום. אין ספק שהשנה שלפנינו שונה ומאתגרת, אבל כולנו עושים את מירב המאמצים כדי להבטיח שתהיה לכם שנה טובה ובטוחה. אני מאחל לכם תלמידים יקרים שתלמדו בעניין ובסקרנות, שתרכשו חברים וחוויות, שתעזרו אחד לשניה בכל צורך או קושי ושתרגישו גם בבית הספר, גם בלמידה מרחוק, וגם במסגרות החינוך בישובים מרוצים ושמחים.

"לצוותים החינוכיים, שעושים הכל כדי לאפשר את קיום כלל המסגרות, אני רוצה להגיד המון בהצלחה ותודה גדולה. ולהורים שמלווים בהתרגשות ולעיתים בחשש את הילדים, אני יודע שזו שנה יותר מאתגרת גם עבורכם, ואני מקווה שיחד נצליח לעשות הכל בכדי להבטיח לילדים שלנו שנה מוצלחת וכמה שיותר שגרה. שנת לימודים פורייה!".

פתיחת שנה במתכונת מצומצמת בבית הספר מנור כברי