האולפן למחול 

נוסד בשנת 1965 על ידי יהודית ארנון, זוכת פרס יספ"א לשנת 1997 ופרס ישראל ב-1998. האולפן הוקם במטרה לתת מענה של לימודי מחול לילדי המועצה ואזור הגליל המערבי. תחת האולפן למחול פועלת הסדנה למחול, שהוקמה על ידי ארנון ב-1977 במטרה להוות עתודת רקדנים ללהקת המחול הקיבוצית. האולפן למחול ממוקם בקיבוץ געתון וכיום לומדים בו כ-300 תלמידים במסגרות שונות: שלוחות ביישובים, תוכנית לימודים באולפן בגעתון הכוללת את מגמת המחול בשיתוף בית הספר מנור-כברי, כיתת מצוינות וסדנת המחול.

 

אולפן למחול בגעתון ומגמת המחול

המטרה העומדת לנגד עיניו של האולפן למחול היא לתת מענה לתלמידים, השואפים לעסוק במחול באופן מקצועי כמו גם לאלו שפשוט אוהבים לרקוד ונהנים לעסוק בכך באופן רציני. תוכנית הלימודים בנויה על-פי התפיסה המקצועית הרואה לנגד עיניה את קידום התלמידים לצורכיהם השונים. האולפן למחול שואף לתת תחושה של בית לכל התלמידים שהמחול הוא בנפשם.

מכיתה ד' ועד כיתה י' לומדים התלמידים באולפן למחול בגעתון, במסלול לימודים המאפשר לכל אחד ואחת לבחור בהמשך במסלול המקצועי של מגמת המחול, הפועלת במסגרת תיכון מנור כברי והשילוב האזורי של מטה אשר. תכנית הלימודים מתמקדת בהקניית בסיס איתן בטכניקות הבלט הקלאסי והמחול המודרני. 

החטיבה הבוגרת עובדת בשני מסלולים: מסלול לימודים מלא של מגמת המחול, הכולל העמקה בבלט הקלאסי והמודרני וכן לימוד רפרטואר מקצועי של הבלט הקלאסי ושל להקות מחול מודרניות כגון 'להקת המחול הקיבוצית', 'להקת קולברג' השוודית ועוד. המורים של תחום הרפרטואר הנם רקדנים בעבר ובהווה בלהקות אלו. מסלול זה כולל בתוכו את שיעורי הקומפוזיציה וכן תכנים עיונים בתולדות המחול, מוסיקה ואנטומיה.

לאלו שלא בחרו במגמת המחול מוצע מסלול לימודים הכולל בתוכו את השיעורים: בלט קלאסי, מחול מודרני, היפ-הופ וג'אז. לתלמידים אלו ניתנת הזדמנות, בהתייעצות עם מנהלת האולפן, להרכיב מסלול אישי המתאים לרצונותיהם ושאיפותיהם.

במשך השנה יועלו שני מופעים: מופע חורף המציג את תמצית השיעורים הנלמדים ומופע סוף השנה המסכם את תהליך הלמידה שעבר התלמיד במשך השנה.

לצד תוכנית הלימודים יתקיימו במהלך השנה פעילויות ההעשרה הכוללות סדנאות עם רקדנים וצפייה במופעים בגעתון ובהיכל התרבות בנהרייה. 

 

שלוחות ביישובים

השלוחות נועדו לתת מענה לתלמידי גן חובה-כיתה ג' בישובי המועצה השונים. תכנית הלימודים כוללת היכרות עם עולם המחול דרך שיעורי טכניקה המותאמים לגילאים הצעירים ומהווים בסיס ללימודי בלט קלאסי ומחול מודרני בהמשך. המורות הינן בעלות הכשרה מקצועית המלמדות באולפן למחול בגעתון. שלוחות נפתחו בישובים הבאים: איילון, כברי, עברון, שבי-ציון, גשר הזיו, עמקא, וגעתון. רכזת השלוחות: שולמית בר-גיא.

 

כיתת מצוינות

בעשור האחרון, הודות לתרומה נדיבה של מפעלי מילואות, וקרן IDB שגויסה על ידי כפר המחול, נפתחה בגעתון כיתת מצוינות בבלט קלאסי. את הכיתה מובילה גלי כליף, מורה לבלט קלאסי ומנהלת חזרות של הלהקה הקיבוצית 2. בכיתה רוקדים תלמידות/ים מכיתות ט'- יב' שעברו מבחני קבלה והתאמה. 
 

מורי האולפן למחול

באולפן למחול מלמדים מיטב המורים מאזור הצפון. 

צוות ההוראה מורכב ממורים וותיקים לצד מורים צעירים ורקדני להקת המחול הקיבוצית. 
להלן המורים המלמדים באולפן:

אילנה כליף – מחול מודרני

איריס ברסלב – בלט קלאסי

יהודה מאור – בלט קלאסי

גלי כליף – בלט קלאסי ורפרטואר - כיתת מצוינות

שרון אשכנזי – קומפוזיציה

שרון הדס – תולדות המחול

גבי צפניה – היפ-הופ

טניה צ'ורקוב – בלט קלאסי

שרון ואזן – בלט קלאסי

שולמית בר-גיא – מחול מודרני באולפן ובשלוחותיו

אתי טובי – מחול מודרני

רקדני הלהקה המלמדים באולפן:

דניאל און – רפרטואר

דנה רז – רפרטואר וג'אז

מיקה וובר – רפרטואר

איתי פרי – ג'אז, מחול מודרני

מלווים מוסיקאליים:

נטשה בלומנטל – ליווי פסנתר

אירנה שולמן – ליווי פסנתר

ליטו זילברשטיין – ליווי תופים

 

מורי הסדנה למחול:

אילנה כליף - מחול מודרני

עינב לוי - בלט קלאסי ורפרטואר

אורלי אוחנונה - פילאטיס

אירנה צאבל-אשל - בלט קלאסי ורפרטואר

ימית כליף - רפרטואר

שארון אשכנזי - קומפוזיציה ותולדות המחול

דנה רז - מחול מודרני


יצירת קשר

שרון הדס - מנהלת האולפן למחול

טלפון: 9858437
נייד: 050-6990588
פקס: 9523087

עינב לוי - מנהלת הסדנה למחול

טלפון: 9858437
נייד: 050-6990603
פקס: 9523087

עזריאל דיזצר - מנהל אדמיניסטרטיבי האולפן למחול

טלפון: 9859868
נייד: 050-6990581
פקס: 9523087

קלרה שלמון - מזכירת האולפן למחול

טלפון: 9858437
נייד: 050-6990604
פקס: 9523087

ריטה קוזינץ - אם הבית

טלפון: 9858437
נייד: 050-6952129
פקס: 9523087