הנחיות פעולה בהשמע צפירה

 1. בהישמע צפירה יש לפעול על פי ההנחיות הבאות ועל פי מיקום הישוב: בכלל יישובי קו עימות עם הישמע צפירה יש לפעול על פי ההנחיות ולמצוא את המקום הממוגן ביותר לצורך מחסה למשך 10 דקות. אם לא  ניתנו הנחיות נוספות, לאחר 10 דקות ניתן לצאת מהמחסה. אם תישמע צפירה נוספת יש לתפוס מחסה מחדש. 
  בישובים רגבה, שמרת, בוסתן הגליל, לוחמי הגטאות, נס עמים, עין המפרץ, כפר מסריק כליל, שיח דנון ובית העמק יש לתפוס מחסה בתוך 30 שניות - כלומר ניתן להגיע לממ"ד או חדר הכי מוגן שיש שסומן מבעוד מועד. גם כאן יש להמתין במקום 10 דקות.
  בישובים יסעור, אחיהוד ואפק קיים פרק זמן של דקה מהישמע הצפירה ועד נפילת הטיל. לכן יש זמן להיכנס לממ"ד או למרחב מוגן - ובכל מקרה לא להישאר בשטח פתוח. גם כאן יש להישאר במקום 10 דקות.

  פרטים נוספים באתר פיקוד העורף http://www.oref.org.il/
   
 2. תחנות חלוקת ערכות מגן של פיקוד העורף בצפון יהיו פתוחות על פי המפורט - כמו כן ניתן לקבל פרטים נוספים באתר פקע"ר לחצו כאן וכן בטלפון פיקוד העורף 104.
  ניתן להגיע לכל תחנה בלי קשר למקום המגורים.
  החלוקה בשעות הפתיחה ובמיקומי התחנות במרכז המידע של פיקוד העורף 104
  א-ה 8:00-15:00, לא כולל יום ו' קבועה
  רחוב הנביאים 22 מעל סניף הדואר, חיפה

  הערות נוספות: ייתכנו שינויים בימים ובשעות הפתיחה של תחנתו החלוקה,לכן מומלץ להתעדכן כ-24 שעות טרם הגעתך לתחנת החלוקה בשעות הפתיחה ובמיקומי התחנות במרכז המידע של פיקוד העורף 104
  א-ה 11:00-19:00, לא כולל יום ו'  8/9-17/9
  קניון צים סנטר מעלות שרירא שלמה 3 קומה שניה צמוד לארומה, מעלות

  הערות נוספות: ייתכנו שינויים בימים ובשעות הפתיחה של תחנתו החלוקה,לכן מומלץ להתעדכן כ-24 שעות טרם הגעתך לתחנת החלוקה בשעות הפתיחה ובמיקומי התחנות במרכז המידע של פיקוד העורף 104
   
 3. התקשרות למוקד - המוקד זמין 24 שעות 7 ימים ביממה לכל שאלה או דיווח. בצפירה יש לפעול על פי ההנחיות ולתפוס מייד מחסה. מי שנפל לידו טיל או שנפגע או שבקרבת נפגעים נדרש לדווח מיידית למוקד. כל אדם אחר של נפגע אלא רק שמע את הפיצוץ מתבקש שלא להתקשר למוקד על מנת שמי  שבאמת צריך לדווח או לקבל טיפול או סיוע הכן יצליח ליצור אתנו קשר.