לאחר התהודה הרבה שחוללה תמונתו של צב הים המת שהושחת בגליל המערבי, במשחה אכזיב המסורתי שיתקיים בחודש הבא (שבת, 12.5) במסגרת פסטיבל "ים של גליל מערבי" ינצלו את הבמה בהשתתפותם של אלפים ויקראו לשמירה על צבי הים ועל ערכי הטבע.

מזה 9 שנים מתקיים בחודש מאי משחה אכזיב ובשנים האחרונות נערך במקביל אליו גם טריאתלון אכזיב. בכל שנה טרם המשחה, משוחרר חזרה לים מול מאות המשתתפים צב ים ענק, אשר שוקם והבריא לאחר פציעתו במרכז להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים. לדברי אריק פרי, המפיק את האירועים בשנים האחרונות, הוחלט כי במשחה הקרוב הפעילות תוכפל ותתעצם – מעבר לשחרור צב הים, חלק מהכנסות האירוע יוקדשו למרכז להצלת צבי ים, באירוע יוצבו עמדות הסברה ותחנות פעילות שונות – במטרה לעורר את המודעות לנושא.

שחרור צב - משחה אכזיב - צילום ריטבו

"בעשור האחרון צב הים הוא אחד מסמליו של משחה אכזיב", אמר פרי, "מדי שנה מגיעים אלפים מכל רחבי ישראל להשתתף במשחה, יחד עם בני משפחותיהם וקהל רב שבא לעודד ולקחת חלק בחוויה. השנה נקדיש את האירוע להעלאת המודעות לשמירה על ערכי הטבע, כולם מוזמנים להגיע ולהשתתף אתנו בחוויה משולבת של ספורט וטבע".

במסגרת משחה אכזיב ה-9 (12.5) יתקיימו מספר משחים במים הפתוחים, ביניהם משחים עממיים ומשפחתיים (750 מ') לצד משחים תחרותיים (5,000 מ', 1,500 מ', 3,000 מ') כולל משחה לבעלי חליפות שחייה. במקביל למשחה ייערך טריאתלון אכזיב שייצא מהקלאב-מד בחוף אכזיב לאורך חוף הים התיכון עד ראש הנקרה. את התחרות תאפיין גם השנה השחייה, הריצה ורכיבת האופניים מול הנוף המיוחד של מפרץ אכזיב והשילוב של הים והטבע. בין המקצים השונים – אורבן ספרינט, אולימפי, מקצים לנוער ולילדים, מיני ספרינט ועוד. אירועי הספורט הינם חלק מפסטיבל 'ים של גליל מערבי' שייפתח בסוף  אפריל, ויכלול שלל אירועי ספורט, תרבות וטבע במהלך סופי השבוע [ה'-ו'-ש'] של חודש מאי.

לפרטים נוספים על אירועי פסטיבל 'ים של גליל מערבי' - www.yamgalil.co.il