המסע החל: הונחה אבן הפינה לבית הספר היסודי בבית עמק

לראשונה אחרי עשרות שנים צפוי לקום בית ספר חדש לגמרי במועצה. בטקס מרגש במקום שבו כבר החלו העבודות להקמת המוסד החינוכי הייחודי, הניחו הנהלת המועצה ואנשי הקיבוץ את אבן הפינה. בית הספר צפוי להיפתח ב-1 בספטמבר 2018


בטקס מרגש, בהשתתפות הנהלת המועצה, חברי בית העמק ובכירים במשרד החינוך - הונחה היום (שלישי 12.9) אבן הפינה של בית הספר היסודי שצפוי לקום בקיבוץ. העבודות להקמת בית הספר, שיוקם היכן שהיו בעבר מטעי אבוקדו (בחלק הצפון-מזרחי של הקיבוץ), כבר החלו כאשר היעד הוא פתיחתו ב-1 בספטמבר 2018.

"זהו בוקר מיוחד לא רק למועצה אלא גם עבור הילדים שילמדו כאן", אמר ראש המועצה יורם ישראלי. "בית הספר הזה עתיד להיות סמל ודגל לכל מערכת החינוך במטה אשר. בית הספר הזה הוא המשך טבעי להתפתחות המטאורית ביישובי המועצה.יש בו מבט לעתיד והצדעה לעבר".

סגן ראש המועצה משה דוידוביץ' (משמאל) חותם על תעודת הקלף להנחת אבן הפינה (למטה)

(צילומים: דורית ריטבו)

בטקס השתתף תמיר בן משה, סמנ"כל מינהל הפיתוח במשרד החינוך. בן משה סיפר כי בית הספר המתוכנן בבית העמק הוא אחד משמונה מוסדות חינוך שצפויים לקום בשנים הקורובת במתכונת של בית ספר חדשני. בתי ספר אלו מתאפיינים בתפיסה חינוכית מודרנית, שבמרכזה מתבצע הלימוד בחללים רחבים וגם בשטחים פתוחים - שמתאימים הן לקבוצות גדולות והן לקבוצות קטנות. 

סגן ראש המועצה משה דוידוביץ' התחייב בטקס כי המועצה תעמוד בלוחות הזמנים המתוכננים."זהו יום מרגש בתולדות המועצה, שמזה עשרות שנים לא הקימה בית ספר חדש אל הרחיבה מוסדות לימוד קיימים שנבנו בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת. אנחנו מתחייבים כאן שב-1 בספטמבר 2018 נפתח כאן את בית הספר היפה ביותר בגליל וכנראה בישראל".

בית הספר החדש צפוי לפעול במתכונת של בית הספר צומח - כלומר כך בכל שנה תתווסף אליו שכבה נוספת. בבית הספר מתוכננים ללמוד ילדי היישובים בית העמק, געתון, יחיעם, אשרת, כליל ועמקה. סגן ראש המועצה איל רייז, שאחראי על תחום החינוך במטה אשר, אמר בטקס כי בית הספר הזה הוא תולדת של שיתוף פעולה - בין מחלקות המועצה ובין המועצה לתושבים. "בית הספר הזה הוא הוכחה שיש חזון למועצה, יש חזון למערכת החינוך ויש תוכנית אב שעליה מתבססת הקמת בית הספר", אמר רייז. 

מנהלת הקהילה בבית העמק נורית ברקאי (צילום דורית ריטבו)