הצעירים תחילה: נפתחה שנת הלימודים בגני הילדים ברחבי המועצה

שנת הלימודים תשע"ח נפתחה בצורה מדורגת, בעיקר בגני המועצה. ראש המועצה פתח את שנת הלימודים בגנים בביקור אצל ילדי יסעור ובבית הספר היסודי אפק, שהוא היחיד שמתקיימים בו לימודים בימי שישי. ביום ראשון יפתחו את שנת הלימודים יתר תלמידי מטה אשר


האירועים החגיגיים של פתיחת שנת הלימודים תשע"ח מתפצלים השנה באופן נדיר לשני מועדים: היום (שישי 1 בספטמבר) נפתחה שנת הלימודים בגני הילדים ברחבי המועצה, בעוד הרב המכריי של תלמידי בתי הספר השונים -  מהיסודי ועד התיכון - יצטרפו לצעירים יותר רק ביום ראשון. בית הספר היחיד שבו מתקיימים לימודים בימי שישי הוא באפק, שבו נפתחה שנת הלימודים באופן חגיגי. בסך הכל צפויים לפתוח את שנת הלימודים במטה אשר בשנת הלימודים הקרובים יותר מ-10,000 ילדים וילדות, נערים ונערות. 

ראש המועצה יורם ישראלי וסגנו משה דוידוביץ' הגיעו הבוקר לקיבוץ יסעור ובירכו את ילדי הגנים לכבוד שנת הלימודים החדשה. כ-120 ילדים בגיל הרך ו-200 ילדים בחינוך הבלתי פורמלי מיסעור ציינו היום את ה-1 בספטמבר. מהנהלת קהילת יסעור ביקשו לאחל הצלחה לכל ילדי הגנים והתלמידים. "אנחנו רוצים להודות למועצה על העזרה בשיפוץ הגנים ועל העזרה בהסדרת הבטיחות בדרכים", הוסיפו אנשי יסעור. 

ראש המועצה והגננת מברכים את הילדים לרגל השנה החדשה

גני הילדים ביסעור שופצו בסיוע המועצה

ראש המועצה ביקר במוסד לימודי נוסף בחלקה הדרומי של המועצה, בית הספר היסודי. במהלך הטקס בירך ישראלי את תלמידי כיתה א' הטריים ואת יתר התלמידים שממשיכים את לימודיהם באפק. במהלך הטקס בירכו תלמידי כיתה ב' את תלמידי כיתה א' והמנהלת רבקה בנימין בירכה את כלל התלמידים ואיחלה להם שנת לימודים מוצלחת.

תלמידי כיתה ב' באפק מקבלים את פניהם של תלמידי א' החדשים

מנהלת בית הספר אפק מברכת את התלמידים

ביום ראשון 3 בספטמבר נפתחה שנת הלימודים ביתר בתי הספר היהודיים של המועצה. צוותי החינוך והנהלת המועצה ביקרו בטקסים השונים והתרגשו ביחד עם תלמידי כיתה א' החדשים שהצטרפו השנה למעגל הלימודים. יומיים לאחר מכן הצטרפו למעגל הלימודים גם תלמידי בית הספר ביישובים הערבים, שהחלו את שנת הלימודים באיחור נוסף בשל חג הקורבן.