גבע אלון ועלמה זהר התתגייסו למען המאבק נגד הרחבת מחצבת אשרת

לרגל מסע גיוס כספים להמשך המאבק נגד הפיכת מחצבת אשרת למגה-מחצבה, השתתפו בהתנדבות שורה של אמנים באירוע "רוק מחצבות" במתחם בירה מלכה ביחיעם. לאירוע הגיעו 700 מתושבי הגליל - שתרומתם סייעה להמשך המאבק מול התוכנית הממשלתית


עדכון (חמישי 10.8): לאירוע הגיעו 700 מתושבי הגליל - בהם ילדים רבים. הכספים שגויסו יסייעו בהמשך המאבק של מטה המאבק שהקימו תושבי הגליל המערבי נגד המגה-מחצבה.

אמנים מתגייסים למען תושבי הגליל המערבי: ביום חמישי 10 באוגוסט צפוי להתקיים אירוע מיוחד במתחם בירה מלכה שבקיבוץ יחיעם למען הגברת המודעות וגיוס תרומות למאבק נגד הרחבת מחצבת אשרת. האמנים גבע אלון, עלמה זהר ואמנים נוספים ישתתפו באירוע הגדול ויצטרפו למאבק נגד הריסת הסביבה הירוקה של גליל המערבי.

במסגרת ערב ההתגייסות יארח אלון את זהר למופע משותף, שיחל בסביבות 20:30. לפני כן יופיע ההרכב רוסו & וינברג וטום הורדי ה מופע הצדעה לביטלס. האירוע ייפתח בשעות הערב המוקדמות ויכלול גם הפעלות לילדים, מופעי מחווה וכמובן דוכני אוכל ובירה מלכה מהחבית. כל התרומות מהאירוע יוקדשו למאבק בהתרחבות המחצבה ושמירה על בריאות תושבי הגליל המערבי. באירוע תשתתף גם ח"כ יעל פארן מהמחנה הציוני, הפעילה בנושאי סביבה והתגייסה למען המאבק.

לאחרונה נודע לתושבי הגליל המערבי שקיימת תוכנית להרחיב את מחצבת אשרת שנמצאת  בסמוך לישובים כליל, געתון, יחיעם, עין יעקב וכפר ורדים "למגה מחצבה" שתורחב פי 6 מהיקפה הנוכחי עד לשטח עצום של 4,532 דונם  )בערך 650 מגרשי כדרוגל) ותספק 60% מחומרי החציבה באזור צפון. הדבר הזה יגלח הר עצום וייצור פצע אקולוגי אדיר בנוף שיראו אותו מחיפה ובכל רחבי הגליל המערבי, ייצור זיהום אוויר, בעיות תחבורה ויהווה פתח לאזור תעשייתי ענק במקום הירוק של הגליל המערבי. 

ההרחבה נעשית כחלק מתוכנית ארצית (תמ"א 14 ב') שלמעשה מרחיבה את כל המחצבות בישראל. אבל אם כל המחצבות מתרחבות בקצב הגיוני של עשרות אחוזים בשנה, כאן נעשית הרחבה משמעותית מאוד שממש מגיעה עד פאתי הבתים. הישובים הגישו התנגדויות ומונה דוח חוקר מטעם משרד האוצר. החוקר קבע שיש פגמים חמורים באישור המחצבה כפי שהיא, אך נפטר ממש מיד לאחר הגשת הדוח. התוצאה היא שהמועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה את התכנית למרות התנגדות החוקר מבלי שעשתה תסקיר בריאותי ובדקה את ההשלכות של כך. בימים אלה מובא לאישור קבינט הדיור (טרם פורסם תאריך לדיון). היישובים כבר נמצאים בהכנות לקראת הגשת בג"ץ. 

.עלות כרטיסים: 30 שקל לחייליםף 60 שקל למבוגר, 200 שקל למשפחה. הכניסה לילדים עד גיל 5 חופשית. 

פוסטר רוק מחצבות