שלוש חיילות מיישובי מטה אשר קיבלו את אות הנשיא למצטיינים

בטקס חגיגי בבית הנשיא הוענקו אותות הנשיא ל-120 חיילים וחיילות, ובהן שלוש חיילות מיישובי המועצה: רבקה סייבל מכפר מסריק, סופי קרצ'מסקי מיחיעם ושחר זהבי מגשר הזיו. באירוע השתתפו הנשיא, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל


שלוש חיילות תושבות המועצה הן בין הזוכות באות הנשיא שמוענק בכל שנה ל-120 חיילים וחיילות מצטיינים בצה"ל. השלוש - רב"ט רבקה סייבל מכפר מסריק, רב"ט סופי קרצ'מסקי מיחיעם וסמל שחר זהבי מגשר הזיו - קיבלו את האות בטקס יום העצמאות החגיגי שהתקיים היום (שלישי 2.5) בבית הנשיא בירושלים. באירוע השתתפו נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו.  

הענקת אותות ההצטיינות נערכה במסגרת חגיגות המרכזיות בבוקר יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל באירוע השירה, שאותו הנחתה טלי מורנו. באירוע השתתפה הצמרת המדינית-ביטחונית בישראל, ובהם שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט ואלופי המטה הכללי בעבר ובהווה. טקס הענקת האותות לחיילים המצטיינים חתם את האירוע.

רב"ט רבקה סייבל (צילום: דובר צה"ל)

סמל שחר זהבי (צילום: דובר צה"ל)

רב"ט סופי קרצ'מסקי (צילום: דובר צה"ל)

אותות ההצטיינות ניתנים לחיילים וחיילות בצה"ל שבלטו בתפקודם, ומבצעים את תפקידם הרבה מעבר למקובל. רבקה סייבל, בת 21, מדריכת שר-אל בצבא, עלתה לארץ בגיל 16 מארה"ב. בראיון קצר שערכה עם אתר במחנה של צה"ל היא סיפרה שתמיד אהבה את ישראל והייתה מעורבת בקהילה היהודית. "בהתחלה היה לי קשה  בארץ", סיפרה, "אבל הסתגלתי, וגם היום יש רגעים קטנים שגורמים לי להבין בדיוק למה אני משרתת בצבא". עבור רבקה הטקב היה מרגש במיוחד, משום שאביה הגיע לארץ, 15 שנים מאז ביקורו האחרון בישראל.

שחר זהבי, בת 21, משרתת כראש תחום לוגיסטיקה ומשמעת של מפעילות האמר קרבי. לדבריה, היא הוקסמה מתפקיד מפעילת האמר קרבי כשהגיעה לכנס בנושא לפני הגיוס. היום, לאחר חודשיים בתור מפעילת האמר, היא משמשת כרס"פ של שלוש פלוגות.

סופי קרצ'מסקי נולדה בארה"ב גם היא ועלתה לארץ כחלק מגרעין צבר. סופי למדה באוניברסיטת פרינסטון והיא בעלת תואר בכימיה, אבל לדבריה "לשרת בצבא היה החלום שלי. אני גאה להיות חלק מצה"ל". סופי הופתעה מאוד מאות ההצטיינות, ומספרת שהיא רוצה להישאר בישראל גם אחרי השחרור.