אחרי ינואר הסוער: תושבי המועצה חגגו ט"ו בשבט אביבי

בסוף השבוע התקיימו ברחבי מטה אשר שלל אירועי נטיעות ויצירות לרגל חג האילנות. הילדים והמבוגרים (וגם עובדי המעוצה) ניצלו את מזג האוויר, שהגיע לאחר חודש רווי במשקעים, לטיולים ולפעילויות והמשיכו לייפות את הגליל המערבי הפורח


במהלך סוך השבוע הראשון של חודש פברואר ציינו יישובים רבין במועצה את חג האילנות האירועי ט"ו בשבט, שחלקם אורגנו על ידי המועצה. תושבי המועצה ניצלו את מזג האוויר האביביכדי לצאת לטבע, וגם נהנו מזרימות ופריחות - תוצר ישיר של כמות המשקעים העצומה בצפון הארץ בחודש ינואר (בחלק מהיישובים דווקא הוחלט לדחות את השתילה, משום שקרקע רוויה מדי עלולה להקשות על שתיל צעיר להיקלט).

חלק ניכר מהנטיעות ביישובים הגיעו הודות ליותר מ-2,000 שתילים תרומת קק"ל. את שתילים פיזרו בין 20 מיישובי המועצה עובדי היחידה לאיכות הסביבה של מטה אשר. בקק"ל כבר מכירים את מטה אשר כמועצה שחרטה על דגלה את נושא השתילה, ובכל שנה מחלקת המועצה כמות גדולה של שתילי עצים ושיחי בר בין היישובים. על משימת הנטיעה והשתילה ביישובים מופקדים אנשי הנוי ופעילי איכות הסביבה.

השתילים שתרמה קק"ל ופוזרו בין כ-20 יישובים במטה אשר

עובדי המועצה, בדומה לילדי הגנים ובתי הספר, ציינו השנה את ט"ו בשבט ביום רביעי 31 בינואר עם טיול היכרות בקטע החדש של שביל מחבר יישובים. עובדי המועצה נהנו מיום השמש הנעים ויצאו להכיר את הקטע החדש, שמתחיל ליד בניין המועצה ברגבה וממשיך לשבי ציון ובוסתן הגליל. האירוע כלל טקס קצר, טיול רגלי ו"פריסה" עם שפע פירות יבשים.

ביום חמישי (1.2) התקיים במועדון בוסתן הגליל ערב ט"ו בשבט מועצתי בשם "להסתכל לטבע בעיניים". הערב כלל הרצאה מרתקת כרגיל של צלם הטבע אלון מאיר מיסעור וליווי מוסיקלי של חבורת הזמר מטה אשר. את הערב ארגנו צוות התרבות של בוסתן הגליל ומרכז תרבות אזורי מטה אשר. גן ראש המועצה משה דוידוביץ', תושב בוסתן הגליל, בירך את המשתתפים הרבים בטקס ואת המארגנים.

סגן ראש המועצה משה דוידוביץ' מברך את משתתפי טקס ט"ו בשבט בבוסתן הגליל

בשבת (3.2) התקיים באשכול פיס בבית הספר סולם צור בגשר הזיו הפנינג ט"ו בשבט גדול בהשתתפות כ-250 ילדים מיישובי המועצה. הילדים עברו בין תחנות יצירה ולמדו על בנייה מאצטרובלים, הכנת אדניות ומחזור מקרטון. לאחר מכן קינחו בהצגה "חשמל באוויר" מבית "הסביבטרון" - הצגת ליצנות המשלבת אלמנטים חזותיים עם אקרובטיקה, בנושא מקורות לאנרגיה חלופית וזיהום אוויר. את הפעילות ארגנה מחלקת ילדים ונוער של המועצה.

הפנינג ט"ו בשבט בגשר הזיו, בהשתתפות 250 ילדים ממטה אשר