מטה אשר/עכו העפילה לשלב הבא בגביע ההתאחדות האירופית

מחזיקת הגביע רשמה ניצחון כפול 0:3 - בבית ובחוץ על אלופת בוסניה OK ברצ'קו - והעפילה לשלב 32 האחרונות במפעל. היריבה בשלב הבא, אלופת צ'כיה בודיוביצה, תגיע לעין שרה ביום חמישי הקרוב (7.12)


אחרי שני משחקים צמודים, הצליחה הפועל מטה אשר/עכו להשלים ניצחון כפול (0:3 בשני המשחקים) על אלופת בוסניה OK ברצ'קו ולהעפיל לשלב 32 האחרונות בגביע ההתאחדות האירופית. האדומים יפגשו כבר ביום חמישי הקרוב באולם בעין שרה בנהריה את אלופת צ'כיה צסק"א בודיוביצה למשחק הראשון מבין שניים. 

דיווח מהמשחק הראשון:

שלוש מערכות צמודות וקשות השיגה הערב (שלישי 21.11) הפועל מטה אשר עכו ניצחון על אלופת בוסניה OK ברצ'קו במשחק הראשון מבין שניים בגביע התאחדות הכדורעף האירופית. בכל המשיכה מחזיקת הגביע את פתיחת העונה המצוינת שלה, שכוללת זכייה בגביע האתגר, שישה ניצחונות ליגה רצופים וגם ניצחון בכורה במפעל האירופי העונה.

המערכה הראשונה נפתחה באופן צמוד, עם יתרון קל למטה אשר/עכו. לקראת אמצע המערכה חניכיו של נעם כץ ברחו לעלו ליתרון 14:22. אולם דווקא בשלב הזה ביצעו הבוסנים מיני קאמבק וצמצו את התוצאה ל-21:24. אבל סרב לרשת של שחקן ברצ'קו מנע דפיקות לה מ-1,000 האוהדים שהגיעו למשחק באולם עין שרה בנהריה והבטיח ניצחון למטה אשר/עכו במערכה הראשונה.

המערכה השנייה הייתה צמודה לכל אורכה, כאשר מטה אשר/עכו מובילה בפער קטן אך לא מצליחה לברוח. בסיום המערכה הובילו הקבוצה המקומית 21:23 ונראתה בדרך לניצחון בטוח, אך דווקא אז ביצעו הבוסנים מהפך בעזרת כמה מהלכים גדולים ועלו ל-25:26. אלא שמטה אשר/עכו הוכיחה גם היא שיש לה השנה גם אופי חזק והצליחה לנצח את המערכה בשיניים 27:29. 

הרמה הגבוהה נמשכה גם במערכה השלישית, שבה חזרה מטה אשר/עכו להוביל בעזרת תמיכה נהדרת של הקהל. ניסיון של שחקני ברצ'קו לבצע קאמבק נוסף לא הצליח הפעם, הודות למשחק מעולה של סטס נביאדוסקי וגנאדי סוקולוב בחסימות ושל קווין פוייר ורנאטו בהתקפה. בסופו של דבר ניצחו האדומים 20:25 במערכה השלישית ורשמו מקדמה משמעותית לקראת משחק הגומלין בבוסניה, ביום רביעי הבא (29.11). 

סטס נביאדומסקי חוסם את הבוסנים (צילום: RITVO PHOTOGRAPHY)

נעם כץ. מקדמה חשובה לקראת הגומלין (צילום: RITVO PHOTOGRAPHY)

מטה אשר/עכו הגיעה למשחק לאחר שבוע של הכנות מאז ניצחון הליגה האחרון 0:3 על מכבי הוד השרון. עד כה רשמה הקבוצה שישה ניצחונות ליגה, כולל ניצחון 1:3 על האלופה מכבי תל אביב בחוץ. הקבוצה גם מובילה בבטחה את טבלת ליגת העל עם יחס מערכות מרשים של 1:18. שיטת המשחקים בשלב הזה היא במתכונת של בית וחוץ, כאשר הגומלין יתקיים בסלובניה. מחזיקת הגביע מקווה לרשום ניצחון בית, כאשר בשיטה זו גם למספר המערכות שכל קבוצה משיגה יש משמעות רבה. 

מעבר לעימות הספורטיבי, חילקו הנהלת הקבוצה ועסקים שונים באזור מתנות שונות לאוהדים (ארוחה זוגית במסעדה, טיפול חינם ברפואה משלימה ועוד), בהגרלות שיתקיימו במהלך הפסקות המשחק.