יישובי קו העימות במטה אשר יזכו בהטבת מס נוספת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה בשעה טובה, לאחר לחצים שהפעילה המועצה, את המדד הפריפריאלי - אחד המרכיבים המשמעותיים בקביעת הטבות מס. המדד שנקבע למטה אשר יאפשר ליישובי הגדר במועצה לקבל את ההטבה המרבית


הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (חמישי 17.11) את המדד הפריפריאלי המתוקן שדרשו חברי ועדת הכספים של הכנסת, בעת אישור מפת עדיפות לאומית חדשה לפני כשנתיים. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, גיבש את המתווה והבטיח לאורך הזמן כי יישובי קו העימות ויישובים סמוכי גדר לא ייפגעו. נושא הטבות המס ותיקון חוק עדיפות לאומית עלה לסדר היום על ידי ח"כ איל בן ראובן, שדאג שהנושא לא יירד משולחן הדיונים לכל אורך התקופה.

ראש המועצה יורם ישראלי שמח מאוד על הבשורה. "אחרי חודשים ארוכים של מאבקים, שחלקם קיבלו ביטוי באמצעי התקשורת וחלקם היה נדמה שהם סיזיפיים לגמרי, אני מאוד שמח שהצלחנו להשיג את ההישג החשוב הזה, שעושה צדק עם התושבים שלנו", אומר ישראלי. "זה היה אבסורד עצום שאנשים המתגוררים צמוד לגדר הגבול של ישראל זוכים להטבה נמוכה מהטבה שבה זכו ישובים מרוחקים. אני מצר על כל הזמן שלקח ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה לפרסם את הנתונים שהיו יכולים לחסוך תקופה ארוכה של עוגמת נפש ושריפת משאבים שלנו - אבל מברך על כך שהעובדות מטיבות עם תושבינו".

ישראלי מסביר כי המדד הפריפריאלי של מטה אשר היה בדרגה 4. לדבריו משמעות הדרגה הזאת אפשרה ניקוד משוקלל של 20 נקודות. ואילו המדד המעודכן יאפשר ניקוד משוקלל של 32 נקודות. "הניקוד החדש הזה מעביר את כל יישובי קו העימות במטה אשר למדרגה המקסימלית של 12% עם תקרה של 192 אלף שקל. המשמעות של האחוז הבודד הזה היא אפשרות להטבה נוספת של עד 6,000 שקל.

ח"כ בן ראובן אמר בתגובה לפרסום המדד המעודכן: "השלמנו את משימת הטבות המס המקסימליות ליישובי קו העימות בגליל המערבי. זו הדרך ליישב את הגליל, להחזיר את בני הצפון הביתה. אלו האנשים שעושים את הביטחון בגופם, ולכן הם בעדיפות עליונה".

ח"כ גפני וראש המועצה במהלך ביקור בראש הנקרה באוגוסט. הישג ליישובי הגדר