החינוך הסביבתי מתרחב: שני גנים נוספים במטה אשר הוסמכו כירוקים

בטקס שהתקיים בעכו זכו גן חרצית מרגבה וגן הפרחים מאחיהוד בהסמכה ירוקה. לאחר מכן אירחו ילדי הגנים באפק וברגבה 150 גננות מהצפון והציגו בפניהם את הפעילות שלהם במסגרת "גן ביער"


השבוע (שלישי 14.11) התקיים התקיים טקס הסמכת גנים ירוקים שבסגרתו הוסמכו כ-150 גננות מהצפון. בין הגנים שזכו בתקן הירוק נכללו הפעם שני גנים מהמועצה: גן חרצית של רקן מרגבה וגן הפרחים של חגית מאחיהוד.

לאחר ההסמכה עברו הגננות פעילות בנושא "גן ביער". במסגרת הפעילות ביקרו הגננות, שנסעו באוטובוסים הצהובים של מטה אשר, בשני גני יער במועצה: בגן ורד באפק ובגן ברגבה. במהלך הסיור פגשו הגננות את הילדים החמודים, שמעו על הפעילות הירוקה שהם עושים בהובלת עם הגננות והסייעות ובין היתר שתו עמם תה צמחים ירוק שהכינו הילדים בפנג'ן על המדורה. לסיור התלווה נציגי מחלקות חינוך ואיכות הסביבה של המועצה, וכן סגן ראש המועצה איך רייז.    

הסמכת הגנים הירוקים מתבצעת במסגרת פרויקט משותף של מחלקת חינוך ואיכות סביבה. במסגרת זו נכללים זו זכו כבר גני ילדים ובתי ספר רבים במטה אשר בתו  תקן ירוק, לאחר שעברו תהליכי הכשרה והכנה יסודיים והתאימו את הסביבה שלהם לדרישות הסביבתיות. פעילות גן ביער היא אחת הפעילויות שמבצעים הגנים הירוקים, וכמובן מספקת ערך נוסף רב לילדים שזוכים ליהנות מיום אחד בשבוע באוויר הפתוח. אנשי מחלקות החינוך והחינוך הסביבתי ימשיכו ללוות את גני וגננות המועצה גם בהמשך, תוך שאיפה להוסיף עוד מוסדות חינוך להגדרה גן ירוק.

להלן כמה תמונות מקבלת תואר הגן הירוק ומהסיור בגן ורד באפק (צילומים: דרור ארנשטיין ורותי גלעדי מכלוף): 

הגננות הגאות מרגבה ומאחיהוד לאחר קבלת ההסכמה הירוקה

ילדי גן ורד משחקים במחנה הסמוך לשדות אפק

הגננות במהלך הסיור