"המרוץ הכי יפה בארץ" הסתיים בהצלחה גדולה

הצלחה גדולה לחצי מרתון אשכול גליל מערבי: כ-1,000 רצים מכל הארץ השתתפו במקצים השונים, הפיחו חיים במועדון קלאב מד המיתולוגי ובעיקר נהנו מריצה במזג אוויר נהדר מול רצועת חוף הים המרהיבה מאכזיב לראש הנקרה


כ-1,000 רצים מכל רחבי הארץ (הרחוקים ביותר מבאר שבע, והיו גם מחו"ל) השתתפו במרוץ חצי מרתון אשכול גליל מערבי השני והמוצלח, שהתקיים ביום שישי (27.10) שמוגדר כמרוץ הכי יפה בארץ. להגדרה זו אחראים הרצים עצמם, שגם תוך כדי מאמץ גופני כביר התקשו שלא להתפעל מנופי הים והנקרות המרהיבים.

מסלול המרוץ החל מנקודת הזינוק מקלאב מד אכזיב והמשיך לאורך הטיילת בצמוד לים ועד לקיבוץ ראש הנקרה וחזרה. המרוץ התקיים ביוזמת אשכול גליל מערבי, המאגד בתוכו 12 רשויות מהגליל המערבי. המקצה הראשון, ריצת חצי המרתון (21 ק"מ וקצת) הוזנק בשעה 6:30 בבוקר, ממש קצת אחרי הזריחה. ולאחר מכן הוזנקו יתר המקצים: ל-10 ק"מ, 5 ק"מ ומקצים עממיים ל-3 ק"מ ול-1.5 ק"מ. במקצים אלו השתתפו מאות ילדים, בני נוער ומתבגרים, שהוסיפו צבע ועניין לאירוע כולו והפכו אותו לחגיגה אמיתית של ספורט עממי.

הזוכים בחצי מרתון הם תומר ברקוביץ' מחיפה ושירי פרידמן מאלוני אבא.במרוץ ל-10 ק"מ זכו אורן הוז מחיפה ולימור גוטפריד מחיפה. ואילו הזוכה במרוץ 5 ק"מ הוא משלנו: נדב הדס - תלמיד תיכון מחניתה. הזוכה במקצה לנשים היא זהבה פרץ מקריית ביאליק (את התוצאות המלאות ניתן לראות באתר 4sport).

מעבר לאתגרים ולקטגוריות האישיות, השתתפו במירוץ גם קבוצות ריצה שונות מכל הרשויות החברות באשכול וגם מממועצות נופסות בצפון. גם בתחום זה הוענקו פרסים למשתתפים: בקטגוריית קבוצה רבת המשתתפים ניתנו הפרס הראשון לעיר עכו ולסגניתה מטה אשר. יישר כוח בהזדמנות זו לכל הרצים שהגיעו מרשויות אלו ומיתר הרשויות ברחבי ישראל.

ההזנקה למרוץ העממי. מאות ילדים ובני נוער השתתפו בחגיגה הספורטיבית (צילומים: גדי ודורית ריטבו)

בטקס חלוקת הפרסים בירך ראש המועצה יורם ישראלי, שציין את שותפות האשכול ואת חשיבות המירוץ לגליל המערבי והודה לכל השותפים והעוסקים במלאכה. ראש מועצת חורפיש מר מופיד מרעי בירך אף הוא את המשתתפים הרבים, ואמר כי הוא שמח לראות את מספר הילדים הרב שנוטלים חלק באירוע. מפקח מינהל הספורט מחוז חיפה מר אמין סלאח הודה לכל המשתתפים, ובירך על שיתוף הפעולה המוצלח של מנהל הספורט עם אשכול גליל מערבי ועם הרשויות החברות בו. סלאח ציין לשבח את פועלה של מחלקת הספורט של מטה אשר ואת העומד בראשה – גל מנצור וצוותו על הפקת המירוץ בפרט ועל פעילות הספורט בכלל.

את האירוע ניהלה, כמו בשנה שעברה, מחלקת הספורט של מטה אשר בניהולו של גל מנצור ובסיועו של הפרויקטור רועי זיו, מנהל מחלקת הטניס בימי שגרה. את המרוץ הפיק אריק פרי, תושב כפר ורדים , צוות זה עסק במלאכה חודשים ארוכים בצניעות, במקצוענות, במסירות ובהתמדה בצמוד ליעל רון, מנכ"לית האשכול והעוזר המסור שלה טל כהן. הצוות המארגן ביקש להדגיש את תודתו לרשות הטבע והגנים, שאפשרה לקיים את המרוץ בתפאורה המדהימה של פארק אכזיב (ואכן, אין רץ שלא התפעל מנופי המסלול המדהימים).

ראשי הרשויות עם מנכ"לית אשכול גליל מערבי יעל רון (משמאל)

ממחלקת הספורט של מטה אשר: "המחלקה גאה לארח אירועי ספורט המוניים במועצה לרווחת התושבים ווהסביבה. ארועים אלו מהווים מקור משיכה לתושבים ואורחים מכל רחבי הארץ .עשינו מאמץ להימנע מסגירת כבישים אפילו אם זה רק למספר שעות על מנת לא לפגום בשגרת החיים של התושבים הסובלים ביום יום מקשיי תנועה וכבישים עמוסים, עשינו מאמצים לשמור גם על בטיחותם של המשתתפים. אנו שמחים שהגיעו המוני משתתפים מכל הגילאים כולל אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים מכישורית ומודים לכולם, אנו רואים באירועי ספורט אלו יום חג עבור המועצה כולה".

צוות המירוץ כבר מביט עם הפנים קדימה למרוץ השלישי במסורת הסתווית שמתפתחת באזור. ניפגש ב-2018, באכזיב.