מדידה חדשה עשויה לסייע למצובה לקבל את הטבת המס המרבית

בעקבות פניית ראש המועצה יורם ישראלי לחברת מדידה מקצועית נמצא כי הקיבוץ מרוחק 1,979 מטר מגדר הגבול עם לבנון. העובדה שהיישוב נמצא במרחק של פחות מ-2 ק"מ מהגבול עתידה לסייע לאנשיו לזכות בהטבת מס של יישוב גדר


בשורה לחברי קיבוץ מצובה: מדידה מקצועית שנערכה לאחרונה קובעת כי הקיבוץ נמצא במרחק של 1,979 מ' מהגבול בלבד, מה שעתיד להפוך את סיווגו לישוב סמוך גדר, הזכאי גם להטבת מס גבוהה יותר ולסבסוד גבוה יותר של משרד השיכון והבינוי בפיתוח מגרשים.

המידע החדש בוצע בעקבות פנייה של ראש המועצה יורם ישראלי לחברת מדידה מקצועית. "במהלך החודשים האחרונים אנחנו שוקדים על עבודה מקצועית ומחפשים את הנקודות שבאמצעותן ניתן לייצר שינוי", אומר ישראלי. בין היתר קיימנו מדידה מקצועית לכמה ישובים שנמצאים מרחק קצר מהגבול ונמצא כי קיבוץ מצובה זכאי לעמוד בהגדרת ישוב סמוך גדר כי הוא במרחק פחות משני קילומטרים מהגבול. אני מקווה שבעזרת חברי הכנסת נצליח, כמו שהצלחנו עם חניתה, אדמית, ערב אל ערמשה, בצת וראש הנקרה, גם בקיבוץ מצובה".

לצפייה בנתוני המדידה החדשים

יו"ר הוועד המקומי במצובה, אבי לוי אמר בתגובה למידע החדש: "לאורך כל הדרך הרגשנו שזה אבסורד שפגעו לנו בהטבת המס. רק בתחילת שנות האלפיים היתה חדירת מחבלים למצובה וכמה שנים לאחר מכן הפסקנו להיות יישוב גבול? לשמחתנו ראש המועצה שלנו הנחה לבצע מדידה וכל מה שאמרנו כל הזמן יצא לאור. אני מקווה שעכשיו הטעות תתוקן במהרה ותושבי מצובה יזכו להטבה בהקדם".

ח"כ איל בן ראובן, שמלווה את המאבק של תושבי הגליל המערבי להחזרת הטבות המס, אמר כי "אפעל מול מנהל רשות המסים, משה אשר וכמובן מול ידידי, יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני להכנסת מצובה לקריטריונים של ישובי גדר וכן שההטבה תחול רטרואקטיבית על כל שנת 2017. אני מקווה שלאט לאט נצליח לייצר מציאות הוגנת לכל תושבי ישובי גדר".

התרגיל המשולב שהתקיים במצובה בתחילת ספטמבר. קרובים לגדר